Dzień Kobiet

( Z życia Koła)

   

W dniu 05.03.2010 roku na wniosek Prezesa Koła nr 10 ZBŻZ i OR WP Witolda Kowalskiego Zarząd postanowił, aby zorganizować spotkanie towarzyskie z okazji Dnia Kobiet.

             W tym roku przypada 100 rocznica ustanowienia tego święta. Międzynarodowy Dzień Kobiet ustanowiono w 1910 roku dla upamiętnienia strajku 15 tys. pracownic nowojorskiej fabryki tekstylnej, które 8 marca 1908 roku domagały się praw wyborczych, polepszenia warunków pracy, krótszego jej dnia oraz takiego wynagrodzenia jak mężczyźni. W tym dniu każdego roku na całym świecie obchodzone jest to święto.

    Nasze spotkanie z tej właśnie okazji odbyło się w Klubie Garnizonowym przy ul. Mazowieckiej w Wałczu. Gotowość uczestniczenia zgłosiło 13 par małżeńskich jednak z powodów niezależnych od nas 2 pary nie mogły wziąć udziału w tej uroczystości. W rezultacie było nas 11 par (22 osoby). 

   Każdą wchodzącą do Klubu Panią witał osobiście Witold Kowalski, który w towarzystwie kolegi Grzegorza Rutkowskiego składał z tej okazji życzenia wręczając przy tym każdej z Pań czerwoną różę.

Po wręczeniu kwiatów i złożeniu życzeń wszyscy udali się do sali wystawowej i tam kolega Henryk Wlaź wykonał pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Od lewej: Jan Sobieski, Witold Kowalski, Jerzy Miszkowicz, Grażyna Balkowska, Maciej Smirnow, Barbara Miszkowicz, Florian Woźniak, Małgorzata Smirnow, Mieczysław Fryza, Lucyna Woźniak, Teresa Fryza, Antonina Malec, Jan Malec, Jadwiga Rutkowska, Grzegorz Rutkowski, Katarzyna Wlaź, Henryk Wlaź, Janina Kowalska, Witold Bień, Barbara Bień, Czesław Wirowski, Lucyna Wirowska.

 Następnie Kolega Witold poprosił gości na salę, gdzie przygotowano stoły do krótkiej biesiady koleżeńskiej. Po zajęciu miejsc przy stole biesiadnym serdecznie wszystkich jeszcze raz powitał, złożył życzenia – pomyślności, zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń oraz życzył wszystkim miłego biesiadowania.

 

 

 

Uczestnicy spotkania przy wspólnym stole.

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze, nasze Panie miały okazję z sobą porozmawiać i bliżej się poznać.

Zabierając głos Pani Antonina Malec, poparła inicjatywę Prezesa i Zarządu Koła o zorganizowaniu spotkania i w imieniu wszystkich Pań podziękowała za wspaniałe spotkanie i niespodziankę jaką mężowie Im w tym roku na Dzień Kobiet sprawili.

Na zakończenie Prezes Koła Witold Kowalski podziękował wszystkim za przybycie i uczestnictwo w spotkaniu życząc jednocześnie więcej takich spotkań i większej frekwencji. Zaprosił również wszystkich do udziału w wycieczce do Tuczna, która zaplanowana jest w miesiącu maju.