St. sierż. sztab. Jan BAGROWSKI

Starszy mechanik Poligonu Szkolnego w JW2016 w Wałczu.

     

        Urodził się 31 maja 1948 roku w Borzyszkowie w woj. Bydgoskim.

Po ciężkiej chorobie zmarł w Wałczu 15 października 2011 roku.

Ceremonia pogrzebowa odbyła się 19.10.2011 roku i rozpoczęła się odprawieniem mszy św. w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Wałczu poświęcona pamięci zmarłego

 st. sierż. sztab. Jana BAGROWSKIEGO.

         
 

 

 
         

Po zakończonej mszy św. dalszy ciąg ceremonii pogrzebowej odbył się na Cmentarzu Komunalnym Wałcz-Chrząstkowo.

     
 

 
     

Ostatnia droga st. sierż. sztab. Jana Bagrowskiego, w której towarzyszyli: najbliższa Rodzina, koledzy, przyjaciele, sąsiedzi i znajomi.

     
 

 
     

 

     
 

 
     

W  imieniu  przełożonych,  kolegów  i  przyjaciół   pożegnał  zmarłego chor. sztab. w st. spocz. Józef Kiziuk.

 

Drogi Kolego st. sierż. sztab. Janie BAGROWSKI

 Z wielkim smutkiem zgromadziliśmy się na cmentarzu przy Twojej trumnie, aby Cię pożegnać i oddać cześć.

Są tutaj wszyscy, którzy byli Ci najbliżsi. Jest Żona Jadwiga, Córka Katarzyna i Synowie: Łukasz, Arkadiusz i Mariusz z żoną Kamilą.  Są Twoi przełożeni, koledzy i przyjaciele z lat służby wojskowej, są Twoi współpracownicy, z którymi przez ostatnie lata pracowałeś po zwolnieniu ze służby wojskowej, są sąsiedzi i znajomi.

Urodziłeś się  31 maja 1948 roku w Borzyszkowie woj. Bydgoskim. Całe swoje dorosłe życie poświęciłeś służbie wojskowej. Zaraz po  ukończeniu szkoły w roku 1966 wstąpiłeś do służby wojskowej w Jednostce Rozpoznania Elektronicznego w Przasnyszu.

 Po ukończeniu Szkoły Podoficerskiej i otrzymaniu stopnia kaprala w 1967 roku zostałeś skierowany do pełnienia dalszej służby w naszej Jednostce 2016 w Wałczu. Od  tego momentu, aż do chwili zakończenia służby wojskowej pracowałeś na stanowisku starszego mechanika na Poligonie Szkolnym. Przez wszystkie lata obowiązki te wykonywałeś bardzo sumiennie.

 Wszyscy Twoi przełożeni, a miałeś ich wielu, wysoko oceniali Twoją pracę i służbę. Dzięki Twojemu zaangażowaniu setki żołnierzy telegrafistów mogło osiągać wysokie wyniki w szkoleniu.

 Żadne przedsięwzięcie w jednostce nie odbyło się bez Twojego udziału, od zwykłego poniedziałkowego rozprowadzenia, poprzez szkolenia na sali odpraw, aż do wszystkich spotkań i ceremonii wojskowych odbywających się w naszej jednostce i nie tylko. Nagłośnienie, za które przez wiele lat byłeś odpowiedzialny zawsze działało niezawodnie i było przygotowane na czas.

 Byłeś wspaniałym Kolegą, cichym, skromnym, rzetelnie wykonującym swoje obowiązki, za które  byłeś wielokrotnie odznaczany i awansowany.  Takiego Cię Jasiu będziemy pamiętać. Zasłużyłeś sobie na to.

 Po zakończeniu służby wojskowej nadal aktywnie uczestniczyłeś we wszystkich imprezach organizowanych przez Wałeckie Centrum Kultury dla mieszkańców Wałcza.

 W wieku 63 lat odszedłeś od nas na zawsze na wieczną wartę.

 JASIU!  W imieniu kolegów zrzeszonych w Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z wielkim bólem Cię żegnamy.

 Żegnaj Kolego ! – Spoczywaj w pokoju !

     
 

 
     

Mjr w st. spocz. Grzegorz Rutkowski przekazuje Żonie i Rodzinie zmarłego Jana kondolencje od przełożonych i kolegów.

     
 

 
     

Pogrążona w smutku Rodzina.

Ceremonia pogrzebowa zakończyła się oddaniem przez Kompanię Honorową Salwy Honorowej, sygnalista odegrał „CISZĘ”. Przy dźwiękach orkiestry uczestniczący w ostatniej drodze zmarłego złożyli wieńce i kwiaty oraz zapalili znicze.

Rodzina zmarłego podziękowała wszystkim, którzy służyli swą bezinteresowną pomocą przy organizacji i udział w ceremonii pogrzebowej.

Opracował:  Grzegorz Rutkowski

Zdjęcia:   Henryk Wlaź