KONTAKT

 

 

         Serdecznie pozdrawiam wszystkich kolegów, z którymi wspólnie służyliśmy w naszej "J.W. 2016". Bo tylko nr jednostki nie zmieniał się przez te wszystkie lata (a przepracowałem ich w tych murach tylko 28).
Rozpoczynając pracę w 1974 roku nigdy nie przypuszczałem, że przypadnie mi w udziale wątpliwy zaszczyt i żmudne ciężkie przedsięwzięcie rozwiązywania jednostki i likwidacji całej Służby Łączności. Wykonywaliśmy to wspólnie z kolegami Andrzejem Wierzbą i Bogusławem Grynkiewiczem oraz naszą księgową panią Iloną Jędrzejczyk.
Okazało się, że prawie wszystko co zbieraliśmy i kompletowaliśmy przez lata ... i przez lata służyło, na KONIEC okazało się nikomu niepotrzebne a nawet zbędne!                         .

       O stronie Brygady myślałem już od dawna, myśl kolegów o "Spotkaniu Pokoleń" przyspieszyła realizację moich zamierzeń, a gdy syn dał mi w prezencie książkę "Tworzenie stron WWW" to nie miałem wyjścia !
        Jeżeli ktoś z Was oglądających "moje dzieło" znajdzie jakieś nieścisłości lub mógłby uzupełnić stronę jakimiś zdjęciami z ważnych wydarzeń minionej ery lub przedstawiających używany kiedyś sprzęt,  to proszę o kontakt na adres markierantserwis.pl .

 

       Bardzo dziękuję wszystkim kolegom, którzy na swój sposób wspomogli mnie w tym dziele ... kolegom Kasińskiemu, Ślusarczykowi, Papierzowi i Grynkiewiczowi,  którzy będąc jeszcze w służbie czynnej wspomogli mnie w dotarciu do czekających na złomowanie "eksponatów" (oczywiście za zgodą swoich przełożonych). Dziękuję koledze Michalakowi, który sfotografował nie oddane jeszcze do Agencji Mienia Wojskowego aparatownie. Nade wszystko serdecznie dziękuję koledze Andrzejowi Spiżewskiemu, który systematycznie wyszukiwał dla mnie "na śmietniku" zwanym Internetem strony, gdzie wielu hobbystów zamieszcza poszukiwane przeze mnie dane ... I jeszcze wielu innym, którzy szperając w rodzinnych archiwach udostępniają zdjęcia z dawnych lat ...
       A tak nawiasem mówiąc szkoda, że nie ma muzeum, w którym można by obejrzeć "okazy" z dawnych lat ... Agawy, Amury, Beryle, Bierjozy, Wjazy, Storczyki, Jachty, Elbrusy, Wiechy, Wiesny, Dutki i tak dalej, dalej ...
Jeśli nie było by to ciekawe to przynajmniej nam "dziadkom" łza by się zakręciła w oku ...
       Jeżeli to nie są argumenty to jest inny, można by na takim muzeum zarobić kasę ...

Ps. Przepraszam za swój wygląd ... ale okoliczności tego wymagają (wiosna 2020 r.) ...
      Tym bardziej, że do urny (wyborczej oczywiście) jakoś będzie trzeba się dostać ....

                                                                                                                   Pozdrawiam wszystkich ...


Powrót do strony głównej